BAŞKAN EROĞLU'UNDAN JET AÇIKLAMA

Bugün Tokattan.com tarafından da gündeme taşınan, "Tokat'ta kaçak inşaat" haberinden saatler sonra Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'dan açıklama geldi.

BAŞKAN EROĞLU'UNDAN JET AÇIKLAMA

Tokat'ta herkesin gözü önünde yükselen ve bir türlü durmayan kaçak inşaat skandalına Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'dan açıklama geldi. Eroğlu açıklamasında inşaatın durduğunu söyledi.

Bugün Tokattan.com tarafından da gündeme taşınan, "Tokat'ta kaçak inşaat" haberinden saatler sonra Başkan Eroğlu'dan açıklama geldi, Facebook üzerinden yayın yapan Gülistan sayfası Moderatörü Sevan Çamlıca'yı arayan başkan Eroğlu, görevini mümkün olduğu kadar şeffaf olarak yapmaya çalıtığını belirterek, "Hatalarımız mutlaka olur ama bunları gördüğünüz zaman bizi uyarın, söyleyin. Yanlışta ısrar eden bir yapımda yok. Bu inşaat konusuna gelecek olursak, biz üzerimize düşen görevleri yaptık. Karayollarından da bize burası ile alakalı bir yazı gelmişti, arkadaşlarımız gitti işlemlerini yaptılar. Akabinde de Çevre şehircilik Müdürlüğü’ne de dilekçe gitmiş, ve orasıda yapı kayıtlarını kesinlikle iptal etmiş. İnanın bu durumdan bende çok rahatsızım. Sanki bu insanlara biz yap demişiz veya göz yummuşuz gibi bir algı oluşuyor.. Biz ne böyle bir şeye gireriz, ne de buna izin veririz. Biz yasal anlamda üzerimize düşen ne ise yaptık. Bununla ilgili olarak muhtarlıkta dahil olmak üzere yaptığımız uyarılar ve resmi tutanaklarda elimizde var.. Zaten Çevre şehircilik de iptal edince inşaatı durdurmuşlar.” dedi.

banner207
"ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK"

Başkan Eroğlu'nun açıklamasında,   bu tür kaçak yapıları, içinde yerleşim başlamadan ve diğer vatandaşlara kötü örnek olmadan belediyenin yıkma yetkisi olmasına rağmen konuyu, "biz üzerimize düşen görevi yaptık" diyerek kapatması dikkat çekti. Başkanın sözlerinde inşaatın bundan sonra devam edip etmeyeceğine veya yakılacağına dair net ifadeler yer almadı.

Tokattan.com'da bugün yer alan haberde kaçak inşaatın yapıldığı arazinin sahibi Mesut Özdemir'in başkan Eroğlu'nun listesinden bir önceki dönemde Ak Parti Tokat belediye meclis üyesi seçildiğine dikkat çekilmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0