BAŞAR KENDİ BIRAKTIĞI BORCU MU ŞİKAYET EDİYOR

Karayaka'nın nüfusuna vurulduğunda belediyenin borcundan kundaktaki bebeğe dahi 1.323 lira düşen tablo büyük ses getirmişti. O borçla ilgili bugün yeni gelişmeler yaşandı.

BAŞAR KENDİ BIRAKTIĞI BORCU MU ŞİKAYET EDİYOR
Abone Ol

31 yerel seçimleri sonrası Tokat'ın Erbaa ilçesi Karayaka Beldesinde belediye başkanlığının el değiştirmesiyle başlayan karşılıklı suçlamalar devam ediyor. MHP'li eski başkan Sebahattin şenel'den koltuğu devralan Ak Parti'li Mehmet Başar'ın önceki yönetimden kendisine kaldığını iddia ettiği 3 milyon 588 bin liralık borcu ifşa etmişti. Bu iddia üzerine eski başkan Sebahattin Şenel bir açıklama ile borç olayının aslının öyle olmadığını açıkladı ve yargıya başvuracağını duyurdu.

31 mart seçimleri sonrası Karayaka beldesinde sular durulmuyor. Seçim sabahı belediyeden içeri alınmayan işçiler ve seçimin 12. günü işten 25 işçinin çıkarılmasının ardından yeni Başkan bir açıklama yapmıştı. Başkan Mehmet Başar sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada eski başkandan devroldan belediyenin mevcut borçlarının 3 milyon 588 bin lira olduğunu açıklamıştı.

Karayaka'nın nüfusuna vurulduğunda belediyenin borcundan kundaktaki bebeğe dahi 1.323 lira düşen tablo büyük ses getirmişti. Gelişmeler üzerine eski başkan Sebahattin Şenel, "2014 yılında Karayaka belediyesi Mehmet BAŞAR dan devir alınıldığında bulunan borçların tablosu. şişirme hesaplarlar günlerdir yapılan iftiralara cevap olur umarım. 5 yıl önceki enflasyon ve günümüzdeki enflasyon oranını göz önünde bulundurarak takdiri sizlere bırakıyoruz. Bu süreçte yalan beyanda bulunup yorum yapan bütün şahıslarla yargı önünde hesaplaşılacaktır..." şeklinde bir açıklama ile Mehmet Başar'dan kendisine kalan borçları açıkladı. Şenel'in detaylı açıklamasına göre 2009 ile 2014 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Mehmet Başar 2014 yılında Sebahattin Şenel karşısında seçimi kaybetmiş. 2014'te Başar'dan kendisine 3 milyon 186 lira borç kaldığını iddia eden Şenel, Başar'ın bugünlerde 3 milyon küsürlük borcu kendisini yapmış gibi gösterdiğini iddia ederek yargıya başvuracağını ve her iki dönemin mali hesapları ve banka hesaplarının incelenmesini talep edeceğini söyledi.

NE OLMUŞTU...? DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN...

banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
pankart asma modasına Erbaa karayaka kasabasıdamı
pankart asma modasına Erbaa karayaka kasabasıdamı - 1 yıl Önce

erbaa karayaka belediyesidemi yeni başkan MHP li başkanın bırakdığı borç pankartınımı asmış asan asana anasını satıyım kemal sunalın demesi gibi asanlarında 4 yıl sonra resmiyele beraber borçlarını asarlar unutmasınlar ozamanlar onlarda kızmasınlar ben asanların yanlış maksatlı eski başkanları kıskandıkları için asıyorlar Erbaa belediyesi moda çıkartmış ayıııııp beyleeeer ayıp bunların yapılan hizmetlerin borçları olduğunu Allah biliyor yeni başkanlarda biliyor ama yemişler gibi algılatmak çooook ayıp çooooook ozaman Ahmet yenihanda 38 tririlyon borç bırakmışdı Hüseyin yıldırımı bakana yenihanda 38 tiririlyon yemişmidir öylemi düşünelim

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263