ARTIK AİLELERİN AKŞAM PİKNİĞİNE UYGUN DEĞİL

Tokat'ın merkezine 10 Kilometre uzaklıktaki Gümenek mesire alanında artık aydınlanmalar yanmıyor.

Haber Merkezi - Tokat'ın enbüyük mesire ve piknik alanlarından Gümenek Parkından yansıyan görüntüler adeta, "park kaderine mi terk edildi" dedirtiyor.

Birkaç gündür whatsap ihbar hattımıza gelen ihbarlarda Gümenek Parkında akşam aydınlamaların yakılmadığı, akşam saatlerinden piknik yapan ailelerin zor durumda kaldığı bildiriliyordu. "Belki geçici bir durum yada arızadandır" diye beklettiğimiz konuyla ilgili dün akşam da benzer görüntüler geldi.

YÖNETİMİ BELEDİYEYE GEÇTİ...

Şehir merkezine 10 Kilometre uzaklıktaki Gümenek mesire alanında artık aydınlanmalar yanmıyor. Bir kaç ay öncesine kadar yönetim ve bakımı Tokat İl Özel İdaresinde olan Gümenek Mesire ve piknik alanınının Tokat Belediyesince devir alındığı, artık bakım ve yönetiminin belediyenin sorumluluğuna geçtiği biliniyor.

TELEFON IŞIĞINDA PİKNİK...

İş dönüşü akşam saatlerinde ailecek pikniğe giden ailelerin gecenin karanlığında parkta pinik yapmaya çalıştıkları görüntülere yansıdı. Telefonun ışığında, çay ve mangallarını yapmaya çalışan insanların yanı sıra, bir dedeniN torunlarını ile piknik alanında ki parkta oynama çalışmaları kameralara yansıyan bir diğer görüntüydü. Şikayetlerini yetkililere bildirdikleri halde çözüm bulamadıklarını belirten vatandaşlar, sorunun medyada yer alarak çözüme ulaşması amacıyla, son çare durumu görüntüleyerek Whatsapp İhbar Hatımıza gönderdiklerini söylediler.

KADERİNE TERK EDİLİYOR...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tokat'a yatırım olarak Millet Bahçesi sözü vermiş, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'da Millet Bahçesini, kendi projeleri arasında göstererek, yerini de Gümenek Mesire alanını olarak açıklamıştı. Ne zaman başlayacağı henüz bilinmeyen proje öncesi, özellikle yaz aylarında halkın yoğun olarak kullandığı park yavaş, yavaş kaderine terk edilmeye başlandı. Özellikle akşamları aydınlatmaların yakılmamasından dolayı pikniğe giden aileler zor durumda kalıyor. Güvenliğin de olmadığı parka ailelerin akşam saatlerinde pikniğe gitmemeleri öneriliyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 10:32
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan
Furkan - 13 ay Önce

Yandığı zaman ne oluyor ki? Piknik alanında bulunan oturma alanlarında bile ışıklar yıllardır yanmıyor ne olacak şimdi tamamen kapatsalar?
Sivas'ta olsaydı burası Türkiye'nin en iyi yerine çevirirlerdi burada ise değeri bilinmiyor yazık...

Turan çoşkun
Turan çoşkun - 13 ay Önce

Akp yaparsa böyle yapar 50 yıl önce bile bundan çok güzeldi mahvettiler güzelim yeri yazıklar olsun

Onur kirdar
Onur kirdar - 13 ay Önce

Bundan 15 sene onceki hali daha guzel di simdi ise hiç bir faaliyet yok havuzu bile yok etmişler lütfen guzellestirin artık orası bir cennet değerlendirin

Sadi ce
Sadi ce - 13 ay Önce

Sivasta benzer bir coğrafi güzellik osa mumla bile ışıtırlardı bizim memlekette ise bu tür güzellikler korunmak bir tarafa dahada geriye gidiyor umarım eyüp başkan el atar yazıktır tokatın nadide güzelliklerinden korunup güzelleştirilmesi gerek

Gerçek
Gerçek - 13 ay Önce

Halkla alay ediyorlar 6 ayda bir ya DSİ ya belediye ya özel idareye devir oluyor. Topu birbirlerine atıyorlar.olan yine halka oluyor.

Umut
Umut - 13 ay Önce

Kafe yada büfeye müsait olsaydı
Süper yapılırdı oralar.

Mehmet elibol
Mehmet elibol - 13 ay Önce

Ne diyim inşAllah belediye başkanı Eyüp bey duyarda Bi el atarda taktir toplar banane derse işte o zaman kendi kaybeder hergün tokatlılar piknikcilerbelediyeye ppırotesto için gitsinler

Hayal
Hayal - 13 ay Önce

Belediyeye ilk geçtiği gün ordaydım
Damla su yoktu


SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0