17 GÜNDE 10 KİŞİ ÖLDÜ KİMSENİN RUHU DUYMADI

Tokattan.com Haber Merkezi’nin ulaştığı belgelere göre; Tokat’ın Zile ilçesinde faaliyet gösteren, Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlılardan 10 tanesi 17 gün içinde peş peşe hayatını kaybetti.

17 GÜNDE 10 KİŞİ ÖLDÜ KİMSENİN RUHU DUYMADI

ÖZEL HABER - “Tokat’ta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki kurumlarda neler oluyor dedirtecek?” bir gelişme daha yaşandı. Zile Huzurevinde 17 gün içinde 10 yaşlının öldüğü ortaya çıktı.

Tokattan.com Haber Merkezi’nin ulaştığı belgelere göre; Tokat’ın Zile ilçesinde faaliyet gösteren, Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlılardan 10 tanesi 17 gün içinde peş peşe hayatını kaybetti.

KAMUOYUNDAN GİZLENDİ

Basına sızması ve kamuoyu tarafından duyulması engellenen olayla ilgili huzurevi yönetimince tutulan tutanakta ilginç ayrıntılar yer alıyor. Ulaştığımız tutanakta, 10 kişinin birden ölmesinin huzur evi yönetimince ülkedeki üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlanmaya çalışıldığı görülüyor.

ÖLÜMLER KAYMAKAMLIĞA BİLDİRİLDİ

Huzurevi Müdür vekili Ali Pilavcıoğlu imzası ile Zile Kaymakamı Kubilay Ant’a ocak ayı sonunda ulaştırılan dilekçe ve tutanakta kaymakamlığa, 17 gün içinde 10 yaşlının öldüğü, bazılarının ise çeşitli hastanelere kaldırıldığı bilgisi veriliyor. Dilekçeye eklenen ve Müdür Vekili Ali Pilavcıoğlu ile birlikte Kurum hemşiresi ve Aile hekimi tarafından imzalanan tutanak ile Zile Kaymakamına, ölenler ile ilgili bilgi verilmesinin ardından, geri kalan hastaların özellikle KOAH ve astım hastaları olduğu, bu sebeple de huzurevinde enfeksiyon olup olmadığının araştırılması için Zile Devlet Hastanesi Enfeksiyon Komitesinin görevlendirilmesi isteniyor.

TOPLU ÖLÜMLER SORUŞTURULMAMIŞ

Haber merkezimizin ulaştığı bilgilere; huzurevinde 17 gün içinde 10 yaşlının ölmesiyle ilgili herhangi bir soruşturma yapılmamış. Kurum müdür vekili, kurum hemşiresi ve aile doktorunun bu anormal ölümler üzerine tuttukları ve Zile Kaymakamlığına gönderdikleri tutanak ile, geri kalan yaşlı ve hastaların riskten korunması amacıyla huzurevinde enfeksiyon olup olmadığının incelenmesi talebinin de dikkate alınmadığı, aradan geçen 4 ayda huzurevinde enfeksiyon incelemesi yapılmadığı alınan bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 10:40
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

Muhakkak soruşturulması gerekiyor. Böyle birşey olabilir mi kardeşim.

Kenan
Kenan - 1 yıl Önce

Ölümleri gectim normal bi durum. Cunku 65 yas uzeri genelde saglik durumu anormal hastlar var orada.. biz ziyerette bulunduk ailecek. Gayet anlayisli guzel idaresi ve personelleriyle guler yuzleriyle karsilanan bir kurum.

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0