MHP ZİLE'Yİ SALLADI

Tokat’ın Zile ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 4 bininüzerinde vatandaşın katılımı ile dev bir miting yaptı. Üç gün önce Ak Parti'nin Zile'de ülkenin en popüler bakanlarından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ygerçekleştirdiği ve yaklaşık 2 bin kişi katıldığı mitingin ardından MHP 4 binden fazla katılımla adeta gövde gösterisi yaptı.

Yunus Emre Mahallesi’nde gerçekleştirilen miting katılımın çokluğu kadar, konuşmacıların açıkladığı ve bilgilerle de dikkat çekti.

SARGIN'A, "RAHMİ GÜMÜŞ KİM?" DİYE SORDU

Mitingde ilk konuşmayı MHP Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatçi yaptı. Zile’de kirli oyunlar döndüğünü belirten Ziraatçi, CHP ve Ak Parti adayları hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Konuşmasında CHP Belediye Başkan Adayı Şükrü Sargın'a sorular yönelten Ziraatçi, “Bundan 40 gün önce CHP adayı ve yönetimi, bir bağ evinde HDP’lilerle ne pazarlık yaptı. Rahmi Güneş kim ? Bunların hesabını versinler! HDP’lilerle PKK’lılarla pazarlık yapıp ülkücülerin oylarına nasıl sahip oluyorlar. 2 gün önce değerli içişleri bakanımız Zile’ye geldi. Bizde ülkücü duruşa yakışır şekilde değerli bakanımızı karşıladık. A partisinin adayı bundan rahatsız olmuş beyefendi. Bakanı nasıl karşılarlar. Sen bakanı okul sözü vermek için buraya getireceksin. Okul sözü verdiremeyeceksin. Birde kalmış Milliyetçi Hareket Partisine nasıl bakan karşılarlar diyeceksin. Sizin de yakın olarak tanıdığınız bir hoca var. Ben ona hoca demekten de utanıyorum. Saati 7000 liraya televizyonlara çıkıp din dersi verenler, Zile’ye gelip siyaset yapmak için kaç lira almışlar bir sorun.” şeklinde konuştu.

"ONUN MATEMATİK ÖĞRETMENİNİ BULACAĞIM"

Zile MHP Belediye Başkan Adayı Ali Özgan ise, bir takım ayak oyunları ile önlerinin kesilmeye çalışıldığını belirterek, “karşımızda bulunan adaylardan bir tanesi sabah, akşam benim hemşerilerime torba, paket, para dağıttırıyor. Hemşerilerim alsınlar ama oy vermeyin. Sevgili Zileliler eskiden utanırlardı, çekinirlerdi, gizli dağıtırlardı. Artık utanma kalmadı. Rastlarsanız onlara şu soruyu sorun; Bu dağıtılanların parasını kendi köyünde mi kazanmış, kendi cebinden mi kazanıyor ? Kaynağı nedir ? Yoksa bazı vaatler karşılığında bir takım şirketler mi yine devreye girdi. Zile ne çektiyse bunlardan çekti. Bu yüzden belediyemiz borç batağında saplandı. Bu yüzden kapısına haciz getirildi. Tüm Türkiye’ye rezil ettiler bizi. Kirli ve çıkar ilişkileri ortaya çıktı. Allah’tan korkmuyorsunuz, Zilelilerden utanın. Zile’yi tanımayanlara söylüyorum; Şu meydanda baskıyla gelen iş kur elemanları yok, belediye çalışanları yok, memurlar yok, hatta öğrencilerde yok. Burada gerçek coşku var, gerçek sevgi var. Şeyhali mitingimizi yaptık. Emniyet kayıtlarına göre 2500 Zileli hemşerimiz vardı. Zile’yi tanımayanlar dedi ki 200 kişi vardı orada. Bende diyorum ki bu meydana baktığı zamanda diyecek ki 300 kişi vardı. Ama ben söz verdim, o’nun matematik öğretmenini bulacağım, Sayı saymayı da öğreteceğim o’na. Sizi İstanbul’dan getirdiğiniz hocalarınızda kurtaramayacak. Acılarımız büyük giden kurumlarımız var. Bizim askerlik şubemizi aldılar götürdüler. Hani 6 tane doktorumuz gelmişti. Sorun bakalım gelmişler mi ? Biz artık Zileli hemşerilerimizin yalan dolanla aldatılmasını istemiyoruz. Herkesin samimi olmasını istiyoruz." dedi.

BELGE GÖSTERDİ;

Özgan ayrıca CHP Zile Belediye Başkan adayı Şükrü Sargın'ı kastederek, kentin içinde bir arsaya akaryakıt istasyonu şeklinde imar düzenlemesi yaptırmaya çalıştığını, bunu MHP'li encümen üyelerinin engellendiğini şu cümlelerle ifade etti; Elimde Zile Belediyesi’nin meclis kararı var. Belediye başkan adayımız, Karar numarası 27 dilekçe tarihi Mart 27 olan bu belge ile şehrin içindeki bir imar alanına benzin istasyonu yapmak için vermiş. Benim encümendeki Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerim ret etmişler.

YORUM EKLE