MABEM’den LGS’de yüzde 100 başarı

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN ÖNCÜLÜĞÜNDE 2007 YILINDA GELİŞTİRİLEN VE MANİSA’NIN BÜYÜKŞEHİR OLMASIYLA BİRLİKTE İL GENELİNE YAYILAN MABEM EĞİTİM KURSLARI, LGS 2020 YERLEŞTİRME SONUÇLARININ AÇIKLANMASIYLA BİRLİKTE BÜNYESİNDE EĞİTİM ALAN 2 BİN 871 ÖĞRENCİNİN TAMAMINI İSTEDİKLERİ LİSELERE YERLEŞTİREREK, YÜZDE 100 BAŞARI ORANI SAĞLADI. ÖĞRENCİLERİ TEBRİK EDEN VE LİSE DÖNEMİNDE BAŞARILAR DİLEYEN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN, MABEM’İN BAŞARI ORANININ KENDİLERİNİ GURURLANDIRDIĞINI SÖYLEDİ.

MABEM’den LGS’de yüzde 100 başarı
Abone Ol

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde 2007 yılında geliştirilen ve Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte il geneline yayılan MABEM eğitim kursları, LGS 2020 yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bünyesinde eğitim alan 2 bin 871 öğrencinin tamamını istedikleri liselere yerleştirerek, yüzde 100 başarı oranı sağladı. Öğrencileri tebrik eden ve lise döneminde başarılar dileyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MABEM’in başarı oranının kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 LGS yerleştirme kesin sonuçlarını açıkladı. 8’inci sınıf olup, MABEM’de eğitim gören 2 bin 871 öğrencinin tamamı istedikleri liselere yerleşerek başarı oranı yüzde 100 oldu. Liselere giriş sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan MABEM’li iki öğrencinin tercihi, İzmir Fen Lisesi ve İstanbul Kabataş Erkek Lisesi oldu. Manisa’da yer alan Fen Liselerinden; Manisa Fen Lisesine 26, Bülent Koşmaz Fen Lisesine 51, Halil Kale Fen lisesine 12, Akhisar Fen lisesine 18, Soma Fen lisesine 21 ve Alaşehir Fen lisesine 29 MABEM öğrencisi yerleşti. Manisa’daki Fen liselerinin dışında İzmir, İstanbul, Ankara, Aydın, Denizli, Çanakkale, Kütahya, Uşak, Burdur, Bursa, Edirne, Zonguldak, Eskişehir, Giresun, Ordu, Samsun, Yozgat illerimizdeki Fen liselerine de öğrenciler yerleştirildi.

Başkan Ergün’den öğrenci ve öğretmenlere tebrik

MABEM eğitim kurslarının başarı çıtasını her yıl yükselterek kendilerine gurur yaşattığını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin hayal ettikleri lise ve üniversitelere kavuşabilmeleri için MABEM eğitim kurumlarımız ilimiz genelinde öğrencilerimize hizmet veriyor. Liselere Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçlarına göre 8’inci sınıf bazında sınava giren 2 bin 871 öğrencimizin tamamının istedikleri liselere yerleşmiş olması, bizleri gururlandırdı. Yüzde 100 başarı anlamına gelen bu oran, doğru bir sistemde ilerlediğimizi gösteriyor. Fen ve Anadolu liselerine yerleşen evlatlarımızın çokluğu da ayrıca mutluluk verici. O açıdan tüm öğrencilerimizi, MABEM öğretmen ve idarecilerimizle velilerimizi kutluyor, çocuklarımıza lise hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263