ERBAA PROTOKOLÜ YOLA DÖKÜLDÜ

Tokat’ın Erbaa ilçesinde protokol D-100 Karayoluna dizilip ilginç çalışmaya imza attı. Kaymakam ve Belediye Başkanının da aralarında olduğu protokol, bayram tatili için yola çıkan ve ilçelerinden geçen araçları durdurup, içindekilere üzüm yaprağı ve üzüm sirkesi hediye etti.

Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, İlçe Emniyet Müdürü Erol Alkan, İlçe Jandarma Komutanı Emre Çelebi gece saatlerinde  ilçe girişindeki uygulama noktasına gelerek, durdurulan araçların sürücülerine yaprak ve üzüm sirkesi çocuklara ise sürücü seyahat karnesi verdiler. Kaymakam Karacan, 9 günlük bayram tatili dolayısı ile vatandaşların seyahate çıktığını ifade ederek, “Erbaa’da D-100 yolu üzerinde. İstanbul- Van yolu üzerinde. İstanbul-İran üzerinde bir geçiş noktası olduğu için trafik yoğunluğumuz var. Bununla ilgili olarak da sayın belediye başkanımız, başsavcımız, emniyet müdürümüz, jandarma komutanımızla beraber hem uygulamaya katılalım hem yola çıkan vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar dileyelim, hem de Erbaa’mızı tanıtıcı ürünleri hediye edelim bayram hediyesi olarak kabul etsinler diye hep beraber böyle bir çalışma yaptı.” dedi. 

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ise hem vatandaşları uyarıp hem de bayramlarını kutlamak amacıyla çeşitli hediyeler takdim ettiklerini ifade ederek, “Hem de coğrafi olarak tescillenmiş ürünümüzü de takdim edelim istedik. İnşallah bu bayram tatili süreci, kazasız belasız şekilde bütün vatandaşlarımız memleketlerine, daha sonra da çalıştıkları şehirlere tekrar dönerler temennisiyle herkese iyi bayramlar diliyoruz" diye konuştu. 

YORUM EKLE

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0