"Şahin; Sevgi, Saygı ve Özlemle Anıyoruz"

"Şahin; Sevgi, Saygı ve Özlemle Anıyoruz"

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanı Feramus Şahin, Araştırmacı gazeteci ve yazar Uğur Mumcu,’nun ölümünün 25. Yıl dönümünde bir basın açıklaması yaptı.  Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanı Feramus Şahin, “Bugün 24 Ocak Çağdaş, Yurtsever, Atatürkçü, Atatürk devrimlerini ödün vermeden savunan, Laik, toplumcu, hırsızlığa, yolsuzluğa karşı beyin gücüyle savaş veren araştırmacı bir gazetecinin 25. Ölüm yıldönümünde onu saygıyla anıyoruz” dedi.
Şahin, açıklamasına şöyle devam etti;  “Çok değerli araştırmacı-gazeteci yazar Uğur MUMCU’nun 25. Ölüm yıldönümünde sadece onu anmıyoruz. Onun şahsında Muammer Aksoy, Bahriye ÜÇOK, Ahmet Taner KIŞLALI, Necip HABLEMİTOĞLU, Abdi İPEKÇİ, Çetin EMEÇ, Turan DURSUN, Musa ANTER’ide anıyoruz.
Uğur MUMCU ödünsüz bir Kemalist’ti. Bütün ömrünü araştırmak uğraşı ile geçirmiştir. Ülkemizde olup bitenleri emperyalistlerin ve yerli işbirlikçilerin oynadığı oyunları açığa çıkardığı için katledilmiştir.
Bugün geldiğimiz nokta, ülkenin aydınlık geleceğini savunmaktan başka suçları olmayan gazeteci, yazar, bilim adamları suçlarının ne olduğunu bilmeden hapse atıldılar, yargı bağımsızlığı yok edildi ülkede adalet arar hale gelindi.
Araştırmacı gazeteci sevgili Uğur MUMCU 24 Ocak 1993 günü otomobiline konan C-4 tipi patlayıcıyla kahpece öldürülerek aramızdan ayrılmıştır.
Bugün 24 Ocak 2018.
Aramızdan ayrılalı tam 25 yıl olmuştur. Ama onu unutamıyoruz. Unutmakta olanaksız.
Uğur MUMCU cinayetini çözmek için devlet namus sözü verdiği halde bu cinayet bugüne kadar çözülmemiştir.
Uğur MUMCU aramızdan ayrıldı ama düşünceleri yaşamaktadır.
Hizbullah ve İslamcı terör örgütlerinin ne kadar tehlikeli olduğunu yıllar önce söyledi, bizi uyardı. Ama çıkar peşinde olanlar bir avuç oy uğruna bu tehlikeleri görmezlikten geldiler. Hatta onları besleyerek büyüttüler. Bugün başımıza bela oldular. Şimdi Uğur MUMCU’yu daha iyi anlıyoruz. Ne kadar haklıymış diye.
Başbakanlığa kadar devletin içine çöreklenmiş bu terör örgütlerinin devleti nasıl kuşattığını sanırım siyasilerimizde anlamış durumdalar.
Uğur bu uyarı görevini yaptığı için İran bağlantılı Hizbullahçılar İslamcı terör örgütleri tarafından onlar için bir tehlike arz ettiği için öldürülmüştür. Sevgili Uğur’u öldürenler hedefi tam 12 den vurmuşlardır. Türkiye ve Türk basını tartışmasız en değerli evladını kaybetmiştir. O araştırma, yazma, konuşma yeteneği ile bambaşka bir insandı. Dürüst ve namuslu bir insandı. Onu satın almak mümkün değildi. Alamadılar da. Atatürkçülüğün, Laikliğin, Demokrasinin yıkılmaz kalesiydi.
Uğur Mumcu çok yönlü, çok boyutlu, çalışkan ve üretken bir insandı. Cesur ve yiğit bir adamdı.
Uğur profesyoneldi, gazeteciydi, hemde en iyisi. Araştırmacı gazeteciliğin dünyada önde gelen bir temsilcisiydi. Uğur MUMCU devrimciydi. Ama devrimciliğin kaba bir güç gösterisine dönüşmesini kesinlikle istemezdi.
Uğur adamdı, adam gibi adamdı. Uğur MUMCU öleli 25 yıl oldu. Ölüm yıldönümünde onu sevgi, saygı ve özlemle anarken onu unutmadık, unutamıyoruz, unutmayacağız”

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0