İki İlimizde Daha Petrol Bulundu!

İki İlimizde Daha Petrol Bulundu!

Geçtiğimiz hafta Batman`ın Sason ilçesinde ilk kez açılan kuyudan kaliteli petrolbulunmasının ardından bu kez güzel haber Mardin ve Şırnak`tan geldi.

Geçtiğimiz hafta Batman'ın Sason ilçesinde ilk kez açılan kuyudan kaliteli petrol bulunmasının ardından bu kez Mardin ve Şırnak'ta petrol bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Güney Yıldızı Petrol Üretim Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret AŞ, Mardin ve Şırnak illerinde ruhsat sahibi olduğu bir arama sahasında keşfettiği ham petrol için 4 ayrı paftada işletme ruhsatı almak için başvurdu.

Söz konusu ruhsat için şirket, 2 Mayıs 2018 Çarşamba ve bunu tamamlayan 7 Mayıs 2018 Pazartesi tarihli dilekçelerle başvurusunu iletti.

BATMAN SASON'DA DA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz hafta da Batman'ın Sason ilçesine bağlı Heybeli köyü yakınında iki ay önce ilk kez çalışma başlatan TP Batman Bölge Müdürlüğü ekipleri, 'Herent-2' adı verilen kuyuda petrole rastlamıştı.

TP'nin sahası olarak bilinen ve TPIC'in sondaj çalışmalarını üstlendiği kuyuda, yaklaşık 1300 metre derinlikte kaliteli petrol tabakasına rastlandığı açıklanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
doğuda neden terör oldu
doğuda neden terör oldu - 2 yıl Önce

doğuda neden terör dış güçlerce kuruldu desdekleniyor şimdi daha iyi anlıyoruz bununda sebebi aslında petrolmuş dış güçlerin amacı petrol için dünyanın her yerinde yeraltı kaynakları olan ve bildikleri yerlerde terörörgütü kurar ve finanse eder amacı o ülkeyi zayıflatıp o petrol bölgelerine konmak ben yeniden bulanan petrol kuyularımız ülkemize milletimize hayırlı olsun diyorum çok seviniyoruz

doğu illerinde heryerde petrol var amaaaa
doğu illerinde heryerde petrol var amaaaa - 2 yıl Önce

doğu illerinde ve ülkemizin her yerinde petrol ve doğal gaz çakılı istemediğin kadar ama 60 senedir araştırlıyor bulunuyor ABD ve diğer araştıran yabancı ülkeler buldukları halde hemen beton döküyorlar yeterli rezerv yok diye binlerde kuyu var peki ya kaya gazı ya karadenizde TGRT tv bir zamanlar çok gösterirdi karadenizde arazi,de çakmağı çakıyorsun toprak yanıyor su yanıyor diye çoooook habeler belgeseller izlemedikmi hani ne oldu buralar bu haberler yalanmıydı hayır dış ülke baskılarıyla iptal ediliyordu ama şimdi artık yabancı baskılar yok kendi yakıtımızı çıkaracağız özgürcede kullanacağız

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0