ERBAA'DAKİ EEDD BURSU BAŞVURULARI BAŞLADI

ERBAA'DAKİ EEDD BURSU BAŞVURULARI BAŞLADI

Musa Özdemir Haberi - Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (ETSO) egitime destek.

ETSO Mecli başkanı Sinan Bayraktar ve Yönetim Kurulu Başkan yardimcisi Mehmet Aydın ETSO olarak bu yıl için 30 universite ogrencisine burs verme kararı aldıklarını açıkladı. Erbaa Eğitimi Destekleme Dernegi (EEDD) uzerinden yapilacak burs yyardımı için basvurular başladı. 17 yillik bir geçmişe sahip EEDD'nin Kurucularından da olan Sinan Bayraktar mevcutta 24 ogrenciye burs veriyor. Bu sayın  ETSO'nun destegiyle 54 ogrenciye çıkacak.

banner207
Bir yandan Vakıflaşmak için de çaba sarfeden EEDD çalışmalarını, ETSO binasındaki ofisinde sürdürüyor. Öğrenci başı aylık 250 lira burs veren EEDD Erbaa'daki gönüllüler hareketinden biri. Erbaa'da eğitime destek amaçlı faaliyet yürüten bu kuruluşa dileyen herkes katkıda bulunabiliyor.

banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
erbaada burs almak isdeyenler var ama
erbaada burs almak isdeyenler var ama - 5 ay Önce

erbaada burs verenlerden Allah razı olsun ama erbaamız aynı zamanda eğitim şehri yani çok öğrenci var yerli yabancı hadi erbaanın yerli öğrencilerinin iyi kötü ev var veya köyünden taşımalı geliyor.ya yabancı öğrenciler için neler yapılıyor ilk öğretimin yurduda yetmişyor KYK nında hiç yetmiyor.ben diyorumki erbaada üniversiteli yabancı öğrencilerin yurt ihtiyacı karşılanamıyor yeterli hiç değil peki belediyeler üzerine düşen görevi yapyormu mesela belediye çalık kimsesizler yurdu boş orayı dışarıdan gelen öğrencilere parası karşılığında yurt gibi işletse güzel olmazmı hiç değil 150 kişi öğrencimiz yurt bulmuş olur şehrinde dışarıya karşı cazibesi artar ayrıca devlet eski hasdanesi boş duruyor neden kyk ya tahsis edilmiyor

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0