ABD Kuzey Kore Füzelerini Böyle Vuracak

ABD kendisini tehdit eden Kuzey Kore'ye karşı yeni bir adım attı. Terminal High Altitude Area, yani Yüksek İrtifa Hava Savunması olan füze savunma sistemini Güney Kore'ye yerleştirilecek.

ABD Kuzey Kore Füzelerini Böyle Vuracak

ABD Kuzey Kore füzelerini vuracak sistemin konuşlandırılması için Güney Kore ile anlaştı. İki ülke arasında varılan anlaşmaya göre, ABD, Güney Kore'ye Bölge füze savunma sistemi olan THAAD’ın (Terminal High Altitude Area-Yüksek İrtifa Hava Savunması ) erken konuşlandıracak. ABD'nin konuşlandıracağı Füze savunma sistemi, Kuzey Kore füzelerinin vurulması için programlanacak.

banner207
Gerilimin her geçen gün tırmandığı bölgede, yeni anlaşmanın bu gerilimi ne yönde etkileyeceğine yönelik endişeler artıyor. Güney Kore haber ajansı Yonhapnews'in verdiği habere göre, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile Güney Kore Geçici Başkanı Hwan Kyo Ahn ile yaptığı görüşme sırasında, füze sisteminin Güney Kore'ye konuşlandırılması yönünde karar alındı.

ABD Başkan yardımcısı Pence konuyla ilgili yaptığı, "Müttefiklerin Konvansiyonal ve nükleer silah kullanmalarına karşı ezici ve etkili bir şekilde cevap verecek" açıklamasına Kuzey Kore'den nasıl bir cevap geleceği henüz bilinmiyor.

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0