KARADENİZ’DE SEL FELAKETİ

KARADENİZ’DE SEL FELAKETİ
Abone Ol

Karadeniz Bölgesini etkisi altına alan yoğun yağış Rize başta olmak üzere, çeşitli kentlerde sel felaketlerine neden oldu. Rize’de sabah saatlerinde başlayıp etkisini artıran sağanak, sele neden oldu. Merkeze bağlı Muradiye beldesinde, taşan dere beldeyi su altında bıraktı. Belde Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı, sosyal medya hesabından “Allah’ım yardım et batıyoruz” paylaşı yaptı. Bölgeye çok sayıda AFAD ve iş makinesi edildi.

Kentte dün etkili olan sağanağın ardından yağış bu sabah saatlerinde de etkisini gösterdi. Yağışlar özellikle kentin merkeze bağlı Salarha ve Muradiye beldelerinde etkili oldu. Muradiye beldesinde aşırı yağış nedeniyle su seviyesi yükselerek taşan dere, beldeyi su altında bıraktı. Yağışın sele dönüşmesiyle, yörede çok sayıda evin zemin ile bodrum katlarını ve bazı iş yerlerini su bastı.

Karadeniz Bölgesi için yoğun yağışla birlikte sel tehlikesi olabileceği uyarısında bulunan yetkililer, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
karadeniz inat halkıda inat
karadeniz inat halkıda inat - 2 yıl Önce

karadeniz her yıl sel olmayadevam halkıda dereağzına ev yapmayadevam bakalım kim kazanacak hayatı

karadenizin hep aynı problemi
karadenizin hep aynı problemi - 2 yıl Önce

karadenizin hep aynı problemi ya sel ya toprak kayması eeee o zaman çözümü ne bizce çözümü önce bütün dereler ıslah edilecek hemde kazıklı şekilde sonrada ev yapmak arsa yapmak için dağların tepelerin üsdü tıraşlanıp ev yapılması lazım

özellikle karadeniz dağlık derelik
özellikle karadeniz dağlık derelik - 2 yıl Önce

karadenizde coğrafyası dağlık derelik onun için derelerin ıslahı karadenizde ağrılıklı yapılması lazım hiç ara vermeden evler tepeler tıraşlanarak set zemin bulup oralara yapılmalı

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263