ARTOVA'DA HALK "İSTEMİYORUZ" DEDİ

Musa Özdemir Haberi - Tokat’ın Artova ilçesinde, tren yolu üzerine 500 metre ara ile yapılacak iki ayırı üst geçit projesine halktan tepki yükseldi.  İlçe sakileri  üst geçit yapmak yerine yerine, o parayla işsizliğin ve göçün önlenmesine katkı sağlayacak projeler geliştirilmesini istediler.

KÖR BİR YATIRIM İSTEMİYORUZ
Tokat Artova ilçesinde tren yolu üzerine 500 metre ara ile iki ayrı üst geçit yapılacağı öğrenidi. Ulaştırma Bakanlığı tarafından planlandığı ve ortalama maliyetinin 15- 20 milyon Türk Lirasını bulacağı belirtilen projeler, öcelik bakımından ilçe halkını memnun etmedi. Yapılan yatırım planının kör bir yatırım olduğunu, ilçenin ve halkın çok daha öncelikli ihtiyaçları olduğunu, bu ihtiyaçlar duruken devletin ve milletin parasını üst geçite harcamanın heba etmek anlamına geleceğini belirten,  MHP Artova İl Genel Meclis Üyesi İsmet Delican, ilçenin daha acil ihtiyaçlarına yönelik yatırımlarının yapılmasının gerektiğini belirterek,‘’15 milyon yatırım diyorlar. Bu yatırım bu şekilde buraya yapılması yazık günah. Günlük bu yoldan 100 araç geçmez. Önceden bizim hastanemiz var idi.  Yukarı da ambulans için üst geçit bahane ettiler. Hastane de karşıya taşındı. Şuanda tam aktif değil. Bir de tam karşı tarafta 500 metre ileride bir üst geçit daha yaptırıyorlar. Bu üst geçittin yapılmasıyla bizim bu caddemizi öldürüyorlar. Bence bu mantıksız bir şey. Bu parayı başka bir yerde kullanalım.  İllaki Artova’ya yatırım yapılacaksa başka işlerde kullanalım. Bizde isteriz ki, Artova’ya yatırım yapılsın. Fakat böyle kör bir yatırım istemiyoruz’’ dedi. 

KÖPRÜ YAPACAĞINA SANAYİ YAPSIN. İŞ İSTİYORUZ.
Hükümetten yatırım almakta en talihsiz kentlerden biri olan Tokat'ta insanların, yatırım adı altında gereksiz bir harcamay da karşı çıkması dikkat çekti. Artova'da tren yolu üzerine iki ayrı üst geçit ile 20 milyon harcanacağı bilgisi ilçe halkının tepkisine neden oldu .Mahalle sakinlerinden Recep İnce, ilçenin sanayi sitesi gibi daha öncelikli ihtiyaçları duruken üst geçitin gereksiz olduğunu söyleyerek, ‘’Köprü yapacağına sanayi yapsın. İş istiyoruz. Köprü ile bizim ne işimiz var. Benim çocuğum işsizlik yüzünden askere gidiyor’’ şeklinde konuştu. 

500 METRE ARA İLE ÜST GEÇİT TÜRKİYE’NİN BAŞKA BİR YERİNDE VAR MI
Artova ilçesinde çiftçilik  yapan İsmail Sever ise, ‘’ Burası 1945’de Çiftlik’ten buraya Tokat’ın ilk ilçesidir. Buraya devlet büyüklerimiz yetkilileri göndersinler Artova’nın gerçekten üst geçide ihtiyacı varsa bende yanlarındayım yapılsın. 1945 ‘de kurulan ilçenin şuanda göçü önlemek için buranın işe ihtiyacı var.  500 metre ara ile üst geçit Türkiye’nin başka bir yerinde var mı? Herkesin elini vicdanı kayması lazım. Yazık günah bu paraya.  Cumhurbaşkanımız ne dedi, ‘’Yarım kalan yatırımlar tamamlanacak’’ Cumhurbaşkanımız buraya yetkili birilerini göndersinler gençlerin burada işe ihtiyacı var. Şimdi ki mevcut belediye başkanı 5.5 yıldır görevde buradan kaç kişi İstanbul’a taşınmış. Bunun bir hesabını versinler’’ dedi.

YORUM EKLE

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0