MHP TOKAT 2. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI CAHİT AÇIKKAPI; 5000 ÜLKÜCÜ ŞEHİDİN NÜFUS KAYITLARI HALA MHP’DEDİR

MHP TOKAT 2. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI CAHİT AÇIKKAPI; 5000 ÜLKÜCÜ ŞEHİDİN NÜFUS KAYITLARI HALA MHP’DEDİR

24 Mayıs 2018 Perşembe 17:04
MHP TOKAT 2. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI CAHİT AÇIKKAPI; 5000 ÜLKÜCÜ ŞEHİDİN NÜFUS KAYITLARI HALA MHP’DEDİR

Aday karşılama programı ile Zile’den Tokat’a kadar araç konvoyu yapan Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanlığı aynı günün akşamı iftar yemeğinde partililer ile bir araya geldi. Bir otelde gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu iftar yemeğinin ardından MHP İl Başkanı Onur Çalışkan, Tokat Milletvekili Adayları Av. Yücel Bulut, Cahit Açıkkapı, Ersagun Dalan, Serhat Bilgin ve Filiz Yılmazer, konuklara hitaben birer konuşma yaptılar.

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanlığının organize ettiği iftar yemeğine yaklaşık 1500 kişi katıldı. İftar yemeğinin ardından gerçekleşen programın açılışını Tokat İl Genel Meclis Üyesi Veli Gökyıldız yaptı. Adayların tek tek takdim edilerek kürsüye çıkartılmasının ardından ilk konuşma hakkını MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan aldı. Çalışkan konuşmasında; “Öncelikli olarak aday adaylığı sürecinde partimize teveccüh göstererek müracaatta bulunan, listelerde olan olmayan bütün ülküdaşlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. MHP geçirmiş olduğumuz iki buçuk yıllık zaman zarfında neler yaşadı hepimiz gördük. Ne tür ihanetlere maruz kaldı, ne tür iddiaların odağı oldu hep birlikte yaşadık. Milliyetçi Hareket Partisinin yaşadığı sıkıntılar ve sorunlar asla bu iki buçuk yıllık süre zarfında yaşadıklarımız kadar basit ve kolay değildi. 1980’de bu hareket darbeyi karşısında buldu. Birçoğu şehit, bir çoğu gazi oldu. Tam MHP bitti dediler, karşılarında yepyeni bir ülkücü hareket gördüler. Yetmedi 1992 senesinde bırakın hareketi ortadan ikiye bölmeyi dört kişi varsa üçü gitti bir kişi kaldı. Yine dediler ki MHP’yi bitirdik, 1994 seçimlerinde 700’ün üzerinde belediye alarak tarih yazdık. Zira şu hiçbir zaman unutulmamalı. Ülkücü yemininde dediğimiz gibi. Mücadelemiz son nefer, son nefes, son damla kana kadardır. Milliyetçi Hareket Partisi bu teşkilatın bağrından yetişmiş milletvekili adayları ile hedefe ulaşmak üzere gecesini gündüzüne katarak çalışmak üzere yola koyulmuş durumdadır. Geride bıraktığımız iki buçuk yıllık süre zarfı içerisinde olmadık iftiralarla olmadık işlerle önümüzü kesmeye çalışanlara hep birlikte 24 Haziran’da sandıkta cevap vereceğiz” dedi.

MHP İl Başkanı Onur Çalışkan’ın ardından öncelikli olarak kürsüye 5. Sıra Milletvekili Adayı Filiz Yılmazer geldi. MHP Tokat Milletvekili Adayı olarak bu şansı bana veren sayın genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey’e ve kurmaylarına teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başlayan Yılmazer; “kadının siyasetteki yerini ve gücünü pekiştirebilmek, partimizin misyonuna hizmet etmek ve ömrümün son gününe kadar Milliyetçi Hareket Partisinin çizgisinden dışarı çıkmamak adına söz veriyorum” ifadelerini kullandı. Filiz Yılmazer’in ardından kürsüye MHP 4. sıra Tokat Milletvekili Adayı Serhat Bilgin geldi. Katılımcılara hitaben kısa bir konuşma yapan Bilgin; “Allah izin verirse ilerleyen günlerde daha çok birlikte olacağız. Sözü fazla uzatmadan bu süreçte elimizden geleni değil, ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

GENÇLİĞİN İDOLÜ ERSAGUN DALAN!

MHP 3. sıra Milletvekili Adayı M. Ersagun Dalan kürsüye anons edildiği esnada salonda bulunanlardan yoğun alkış aldı. Sloganlar ve alkışlar arasında konuşmasına başlayan Dalan öncelikli olarak katılımcıları selamladı. Partililere ve basın mensuplarına hitaben yaptığı konuşmasında ise; “MHP ülke gündemini, bölgesel konuları ve küresel meseleleri dikkatle inceleyen 49 yıllık milli bir çınardır. Üç hilal Türk siyasetinin itibar ve iftihar simgesidir. Bizim için siyaset makam, mevki ve rant değildir. Bizim için siyaset ilk zorlukta nefesi bükülenlerin, ilk zaferde nefsi yükselenlerin merkezi değildir. Bizim için siyaset devletimize, milletimize ve memleketimize sadakatle hizmetkarlığın demokratik bir ifadesidir. Bizim yapacağımız ve yapacaklarımız bunlardır. MHP neyi düşünüyor ve neyi arzuluyor ise ülkesi ve milleti içindir. Bizim davamız hak, hakikat ve millet davasıdır. Ez cümle Türk İslam davasıdır. 24 Haziran seçimlerini bizler MHP’liler ülkemiz ve devletimiz için bir beka sorunu olarak görüyoruz. Bu kutlu yolda Cenab-ı Allah bizleri utandırmasın” dedi.

AÇIKKAPI’DAN ÜLKÜCÜLÜK VURGUSU!

Tokat’ın tanınmış siyasetçilerinden olan ve 24 Haziran 2018 seçimlerinde MHP Tokat 2. sıra Milletvekili Adayı olarak ilan edilen Bilgisayar Mühendisi Cahit Açıkkapı’da katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Açıkkapı konuşmasında; “MHP’nin bugünlere gelmesinde emeği geçen başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere tüm ülkücü şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bu akşam uzaktan yakından düzenlemiş olduğumuz iftar yemeğimize iştirak eden tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. İl başkanımız kısaca değindi. Bizlerden bölünen arkadaşlarımız oldu, geçmişte de olmuştur. Şunu hiç kimse unutmasın. 5000 ülkücü şehidin nüfus kayıtları hala Milliyetçi Hareket Partisinin kütüğüne kayıtlıdır. Bu gerçeği kimse değiştiremez. Bölünen, parçalanan kesimin sonu bellidir. Son ülkücü nefes aldığı müddetçe bu dava var olacaktır. Bugün farklı bir tablo ile karşınızdayız. Ülkü ocaklarından yetişmiş pırıl pırıl genç adaylarla karşınızdayız. Bugün partinize sahip çıkmayacaksınız da ne zaman çıkacaksınız. Buradan başka partilere giden arkadaşlarımıza sesleniyorum. Eğer siz ülkücü iseniz, zaten gitmezsiniz. Ülkücünün evi MHP’dir. Biz ülkücülüğü kendimize yaşam tarzı olarak benimsemiş olmasaydık, belki başka kapılarda istikbal arayan insanlar oldurduk. Biz ülkücüyüz. Ölene kadar da bu çatı altında olacağız” dedi.

FİNALİ YÜCEL BULUT YAPTI!

Kürsüye en son gelen isim ise Milliyetçi Hareket Partisi Tokat 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Yücel Bulut oldu. Bulut; bugün yüreğinizdeki iman Zile’den Kazova’ya sel oldu aktı. Üç hilale gözünü dikmiş bütün fesatları kül edip yaktı. Seçime gider gibi değil, sefere gider gibi geldiniz. Devletin bekasına, milletin vefasına el birliği ile omuz verdiniz. Allah hepinizden razı olsun. 24 Haziran 2018 seçimleri için Devlet Bekası başlığı altında ve devleti yaşatmak gerekçesi ile bir yola çıktık. Bazı şuursuz gafiller Devlet Bekası ne imiş. İçi ne kadar boş diyerek akılları sıra MHP’nin yörüngesini Pensilvanya’ya Kandil’e sabitlemek derdine düştüler. Ben onlara buradan sesleniyorum. Sizin bir türlü anlayamadığınız devlet bekası bizim için katledilmiş 12 il başkanımız, 44 ilçe başkanımız, 3643 partilimiz, 1 bakanımız, 1984 yılında PKK’nın silahlı propagandayı başlatması neticesinde Siirt’in Eruh ilçesinde başlayan katliamlar zincirinde devleti için hayatını feda etmiş, 30 Bin memleket evladının adıdır. Buna namusumuz gibi sahip çıkacağız. Sizin anlayamadığınız kavramlar, bizim için hayatımızı feda ettiğimiz değerlerdir. Sadece 50 yıllık tarihten ibaret olduğunu zannettiğiniz MHP’ye reçete yazmaya, yol göstermeye ve akıl vermeye teşebbüs etmeyiniz. Çünkü MHP 1969’da kurulmuş olsa da binlerce yıllık bir mazinin mirasçısıdır. MHP’nin kadroları Sina Çölünü geçen Yavuz’dur. Viyana önlerinde Kanuni, Ankara’da devleşmiş Mustafa Kemal’dir. Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. 15 Temmuz gecesi bir kez daha devletleşen Devlet Bahçeli’dir. Biz tarihten süzülüp geliyoruz. Türk’ün vicdanından besleniyoruz. Ortak akıla, ortak vicdana göre hareket ediyoruz. Bizlerden korkuyorlar. Ama öfkemizden değil, sevgimizden ve merhametimizden korkuyorlar. Biz sadece doğruları söyleyeceğiz. Sonucu ne olursa olsun inandığımız yerde, üç hilalin gölgesi altında duruyoruz. Korkmadan haykırmaya devam edeceğiz. Milletin vicdanındayız ve orada kalmaya devam edeceğiz. Vatan, mevkii ve itibar Allah’ı nasibine bağlıdır. Milletvekili seçilir veya seçilmeyiz. 26 senedir ülkücü olmaktan iftihar duyan bu kardeşiniz için hiçbir önem arz etmiyor. Biz Milliyetçi Hareket Partisinin hakikatleri köylere, beldelere, bucaklara ulaşsın diye çırpınıyoruz. Desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 24.05.2018 17:07
Anahtar Kelimeler:
TokatMHPCAHİT AÇIKKAPI
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.